říjen 2019
púsčpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Návštěvy

Dnešní den13
Tento týden79
Tento měsíc216
Celkem13363

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Nabídka kurzů výtvarného ateliéru

Vybírat můžete z těchto kurzů:

Kurz kreslení a malování - různé techniky a témata

Kurz enkaustiky - malování horkým voskem

Kurz smaltování bez pícky

Závěsné dekorace - např. lapač snů, zvonkohra atd.

Výroba šperků z korálků a různých materiálů

Technika macramé - drhání - různé dekorační předměty i šperky

Kurz plstění - mokré i suché plstění, dárkové předměty a šperky

 

Aktuální nabídku kurzů a termíny můžete sledovat

v PŘEHLEDU KURZŮ nebo na našich Fb stránkách www.facebook.com/izabellart 

 

 • Kurz enkaustického malování

Enkaustika (z řečtiny) je malířská technika starověkého antického původu, při níž se užívalo barviv třených se zvlášť připraveným voskem. Po dokončení se tato vosková malba horkem spojovala a vpalovala k podkladu, byla napojena voskem, enkaustována. Enkaustické umění zaznamenalo vzestup popularity od roku 1990 pomocí elektrické žehličky, varné plotýnky a vyhřívaného enkaustického pera na různé povrchy, včetně destiček, papíru a dokonce i keramiky. Žehlička umožňuje vytvářet rozličné základní umělecké vzory.(wikipedie)

Vybrat si můžete z těchto témat: Základní kurz, Květinové téma, Krajina

Cena: 350,- Kč

K dispozici je veškerý materiál i pomůcky na tvorbu.

Délka kurzu: 2,5 - 3 hod.

  

 

  • Technika macramé


- aneb drhání, vázání uzlíků. 

Za původ drhání se pokládají arabské země. Slovo makramé je odvozeno od arabského „migramah“ (třáseň)  nebo od tureckého „magrama“ (vyšívaný šáteček). Nejstarší odkaz na makramé se však nachází již na jednom asýrském reliéfu. Do Evropy přinesli drhování Maurové přes Španělsko asi v 13.století. [2]

Původně se vázaly třásně z osnovních nití odstávajících na hotových kobercích, ve středověku se drháním zhotovovaly z jemných lněných nebo i hedvábných nití krajky. Asi od začátku 20. století se váže makramé ze šňůrek nebo z hrubších nití na vyšívání. Materiál se také kombinuje s kuličkami, perlami, prstenci apod. (wikipedie)

Touto technikou se můžete naučit vyrobit si např.  motýla, anděla, sovu, motýla, strom,  náramek.

 

 

 •  Kurz kreslení

  Kresba je výtvarné umění, které je vytvářeno množstvím kresebných pomůcek na dvourozměrné médium. Kresba používá jako výrazový prostředek lineární stopu. Běžně se používají tužkypastelkyvoskové tužky, pastely, voskové pastely, křídy, rudky, uhlyolůvkapera a tušPostupně začala být kresba chápána i jako samostatné umělecké dílo, přesto je dodnes výtvarníky užívána hlavně k přípravným studiím. (Wikipedie)

  Chcete se naučit či zdokonalit v kresbě? Doma si jen těžko naleznete čas na kresbu a vzdělávání se v ní? Odpoutejte se od starostí všedního dne a zapojte do svého života tvůrčí způsob vyjadřování.

  Nabízím široké spektrum kurzů kreslení. Můžete si vybrat jednorázový kurz, k naučení konkrétní techniky - např. základy kresby, perspektiva, krajina, zendala atd. Nebo si můžete zvolit cyklus a postupně si osvojit různé techniky a různá témata. A také můžete zvolit kurz kreslení propojený s prvky z arteterapie.

    

   

   

   

 • Lapač snů

Výroba lapače je celkem snadná a je na vás, jakou variantu zvolíte - jestli dekorativní nebo magickou. Při výrobě si popovídáme o významu barev i významu jednotlivých částí talismanu. Pracovat budeme s různými typy materiálů, jako jsou peříčka, organza, korálky, šňůrky, atd.

Kurz je vhodný i pro děti od 12 let.

Cena: 350,- Kč

K dispozici je veškerý materiál i pomůcky na výrobu celého lapače.

Délka kurzu: 2,5 - 3 hod.

 

 • Woodmandala

Na tomto kurzu si vyrobíte dekoraci , tak trochu jiný lapač snů. Vytvoříte si barevnou mandalu z různých dřevěných výseků, kterou si dozdobíte peříčky a korálky. Kdo bude chtít, může základ mandaly vymalovat vlastním vzorem. Tento kurz je velmi relaxační, technika je jednoduchá a vhodná i pro děti od 12 let.

Cena: 390,- Kč

K dispozici je veškerý materiál na tvoření. 

Délka trvání: 3 hod.

 • Kurz plstění

Plstění je metoda, která využívá zajímavé vlastnosti surové vlny, která když je navlhčená při mechanickém namáhání (tření) anebo prudkých změnách teploty tzv. plstí. Vlákna se přitom pevně propletou a z velkého načechraného chomáčku se stane malá hutná placka. 

Na těchto kurzech se můžete naučit plstění valchováním (mokré plstění) anebo vpichováním (suché plstění). Ovčí rouno je velmi příjemný přírodní materiál, ideální na 3D tvoření. Technika je vhodná pro všechny, bez předchozích zkušeností.

Délka kurzu: 2,5 - 3 hod.

 

 

 • Kurz malování na textil

Malováním na textil si můžete ozdobit různé oděvní doplňky, tašky, kabelky, čepice, kuchařské zástěry apod., nebo bytový textil jako polštáře, závěsy, utěrky, atd. Fantazii se meze nekladou. Jedná se o poměrně jednoduchou techniku, kterou zvládnou i děti.

 • Výroba šperku z organzy a saténu

Organza je jemná průhledná textilie, která se tradičně zhotovuje z hedvábí. Mnohé moderní variace se tkají ze syntetických vláken, jako je polyester či nylon. Hedvábné organzy se používají na svatební šaty a na formální večerní róby. V interiérech slouží různobarevné měkčené organzy k výrobě různých elegantních dekorací a používají se s oblibou při slavnostním prostírání. (wikipedie)

  

 

 • Korálkové tvoření

 

 

 

 

   

 

 • Kurz smaltování bez pícky

Zdobení nádob a jiných předmětů smaltováním používali již naši předkové. Je to nejzajímavější zdobná řemeslná technika. Smaltování je nekovová úprava plechu a lze vyrobit originální šperky, spony i obrázky.