květen 2022
púsčpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Návštěvy

Dnešní den9
Tento týden26
Tento měsíc195
Celkem23058

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Nabídka kurzů výtvarného ateliéru

Vybírat můžete z těchto kurzů:

Kurz kreslení a malování - různé techniky a témata

Víkendový kurz kreslení pravou hemisférou

Kurz enkaustiky - malování horkým voskem

Malování na hedvábí

Linoryt

Obrázky a dekorace 3D technikou Powertex

Kurz malování akrylem

Technika macramé - drhání - různé dekorační předměty i šperky

Kurz plstění - mokré i suché plstění, dárkové předměty a šperky

Kurz smaltování bez pícky

Tvoření z korálků - dekorace, šperky

 

Aktuální nabídku kurzů a termíny můžete sledovat

v PŘEHLEDU KURZŮ nebo na našich Fb stránkách www.facebook.com/izabellart 

 

 • Kurz enkaustického malování

Enkaustika (z řečtiny) je malířská technika starověkého antického původu, při níž se užívalo barviv třených se zvlášť připraveným voskem. Po dokončení se tato vosková malba horkem spojovala a vpalovala k podkladu, byla napojena voskem, enkaustována. Enkaustické umění zaznamenalo vzestup popularity od roku 1990 pomocí elektrické žehličky, varné plotýnky a vyhřívaného enkaustického pera na různé povrchy, včetně destiček, papíru a dokonce i keramiky. Žehlička umožňuje vytvářet rozličné základní umělecké vzory.(wikipedie)

Vybrat si můžete z těchto témat: Základní kurz, Květinové téma, Krajina

Cena: 350,- Kč

K dispozici je veškerý materiál i pomůcky na tvorbu.

Délka kurzu: 2,5 - 3 hod.

  

 

  • Technika macramé


- aneb drhání, vázání uzlíků. 

Za původ drhání se pokládají arabské země. Slovo makramé je odvozeno od arabského „migramah“ (třáseň)  nebo od tureckého „magrama“ (vyšívaný šáteček). Nejstarší odkaz na makramé se však nachází již na jednom asýrském reliéfu. Do Evropy přinesli drhování Maurové přes Španělsko asi v 13.století. [2]

Původně se vázaly třásně z osnovních nití odstávajících na hotových kobercích, ve středověku se drháním zhotovovaly z jemných lněných nebo i hedvábných nití krajky. Asi od začátku 20. století se váže makramé ze šňůrek nebo z hrubších nití na vyšívání. Materiál se také kombinuje s kuličkami, perlami, prstenci apod. (wikipedie)

Touto technikou se můžete naučit vyrobit si např.  motýla, anděla, sovu, motýla, strom,  náramek.

 

 

 •  Kurz kreslení

  Kresba je výtvarné umění, které je vytvářeno množstvím kresebných pomůcek na dvourozměrné médium. Kresba používá jako výrazový prostředek lineární stopu. Běžně se používají tužkypastelkyvoskové tužky, pastely, voskové pastely, křídy, rudky, uhlyolůvkapera a tušPostupně začala být kresba chápána i jako samostatné umělecké dílo, přesto je dodnes výtvarníky užívána hlavně k přípravným studiím. (Wikipedie)

  Chcete se naučit či zdokonalit v kresbě? Doma si jen těžko naleznete čas na kresbu a vzdělávání se v ní? Odpoutejte se od starostí všedního dne a zapojte do svého života tvůrčí způsob vyjadřování.

  Nabízím široké spektrum kurzů kreslení. Můžete si vybrat jednorázový kurz, k naučení konkrétní techniky - např. základy kresby, perspektiva, krajina, zendala atd. Nebo si můžete zvolit cyklus a postupně si osvojit různé techniky a různá témata. A také můžete zvolit kurz kreslení propojený s prvky z arteterapie.

    

   

 • Dřevěný lapač štěstí

Na tomto kurzu si vyrobíte dekoraci , tak trochu jiný lapač snů z různých dřevěných výseků, kterou si dozdobíte peříčky a korálky. Kdo bude chtít, může si jednotlivé dřevěné výseky vybarvit a základ lapače vymalovat vlastním vzorem. Tento kurz je velmi relaxační, technika je jednoduchá a vhodná i pro děti od 12 let.

Cena: 490,- Kč

K dispozici je veškerý materiál na tvoření. 

Délka trvání: 3 hod.

 • Kurz plstění

Plstění je metoda, která využívá zajímavé vlastnosti surové vlny, která když je navlhčená při mechanickém namáhání (tření) anebo prudkých změnách teploty tzv. plstí. Vlákna se přitom pevně propletou a z velkého načechraného chomáčku se stane malá hutná placka. 

Na těchto kurzech se můžete naučit plstění valchováním (mokré plstění) anebo vpichováním (suché plstění). Ovčí rouno je velmi příjemný přírodní materiál, ideální na 3D tvoření. Technika je vhodná pro všechny, bez předchozích zkušeností.

Délka kurzu: 2,5 - 3 hod.

 

 

 •  Malování na hedvábí

Přírodní hedvábí má nezastupitelné místo na oděvním trhu, a to hlavně díky užitným vlastnostem – saje pot, v létě příjemně chladí a v zimě hřeje. Kromě dekoračních technik, jako jsou akvarel a batika, se užívá tzv.Serti technika (neboli konturování, také gutta), považovaná za nejstarší tradiční techniku malování na hedvábí. 

Můžete si vybrat ze 2 kurzů:

 • kurz malování na hedvábí napnutém na rámečku - vytvoříte si krásný obrázek do okna na rámečky různých tvarů. Pro inspiraci jsou připravené různé šablon a předlohy. Technika je vhodná pro všechny, nejsou potřeba předchozí zkušenosti

      Délka kurzu: 3 hodiny

 • malovaný hedvábný šál - naučíte se napnout hedvábí na rám, seznámíte se základními principy malování na hedvábí, vyzkoušíte si různé techniky - malování kontur, zapouštění barev, efekty se solí. Kurz je vhodný pro každého, bez ohledu na výtvarné zkušenosti. Jsou připraveny obrázky pro inspiraci i šablony pro snadnější kreslení motivů na šál

      Délka kurzu: 4 - 4,5 hodiny

 

    

 

 • Obrázek z linorytu

Na tomto kurzu si vyzkoušíte velmi expresivní grafickou techniku patřící do výtvarné skupiny Tisk z výšky. Vytvoříte si vlastní návrh obrázku, který speciálním dlátkem vyryjete do lina, matrici poté vytisknete na papír a také na textil. Vznikne vám velmi originální obrázek, který můžete využít pro vaše další tvoření. Obyčejnou plátěnou tašku nebo i tričko můžete proměnit ve velmi originální designový kousek, praktické využití určitě najdete i při vaší scrapbookové tvorbě. 

 

Tato technika díky nutnosti velké koncentrace při tvorbě vám pomůže zapomenout na starosti všedních dnů a jistě vás potěší i praktickým využitím.

Délka kurzu: 3 hodiny

 

   

 • Obrázky a dekorace technikou 3D z Powertexu

Máte chuť experimentovat a rádi recyklujete?

 Toto netoxické, ekologické médium umožňuje tvoření v 3D prostoru a práci s různými materiály. Využijeme různé zbytky z jiných kreativních činností, budeme pracovat s látkami, dřevem, korálky, přírodninami, různým galanterním materiálem, s akrylovou barvou, lepidlem atd.

V nabídce jsou 2 kurzy:

- dekorační svícen ve tvaru pohádkové chaloupky

- malovaný 3D obrázek na plátno

 

 

 

 

 • Kurz smaltování bez pícky

Zdobení nádob a jiných předmětů smaltováním používali již naši předkové. Je to nejzajímavější zdobná řemeslná technika. Smaltování je nekovová úprava plechu a lze vyrobit originální šperky, spony i obrázky.